Nie taki Taliban Straszny! „Kobiety zachowają prawo do nauki i pracy.”

Dobre wieści z Afganistanu!

Ta deklaracja Talibów jest czymś zupełnie nowym w ich retoryce. Widać, że chcą wejść do Azjatyckiego Świata jako partner Chin. Dalej w oświadczeniu rzecznika Talibów czytamy: „Chiny mogą odegrać znaczącą rolę w odbudowie Afganistanu, powiedział w piątek rzecznik Talibów.  Nie taki Taliban straszny jak go rysują okupacyjne media USA!

Afgańska rodzina bez „przenośnych rakiet” na ramionach.

Jeśli Chinom uda się utrzymać pokój w regionie będzie to całkowita porażka USA w tym zagraniu. Afganistan to istotne dla świata rezerwy litu (niezbędny skalnik do baterii elektrycznych, np. do samochodów) oraz centrum przyszłego euro-azjatyckiego imperium chińskiego.

Azja

 „Suhail Shaheen podkreślił znaczenie procesu odbudowy i powiedział, że Chiny to duży kraj o gigantycznej gospodarce i możliwościach. Stwierdzając, że grupa potrzebuje wsparcia ze wszystkich krajów, Shaheen zachęcał kraje sąsiednie, inne w regionie i na świecie do wzięcia udziału w odbudowie Afganistanu.

Podkreślił, że wolę afgańskiego społeczeństwa należy uszanować i wezwał społeczność międzynarodową do oficjalnego uznania talibów. Shaheen zauważył, że postęp talibów reprezentuje powstanie społeczeństwa przeciwko narzuconej administracji i powiedział, że szybkie zrozumienie kraju przez grupę legitymizuje przejęcie administracji. Odrzucając obawy dotyczące wolności kobiet pod rządami talibów, Shaheen twierdził, że grupa zachowa prawo kobiet do nauki i pracy.

Wezwał także międzynarodowe instytucje gospodarcze i monetarne do finansowania nowej administracji. Rzecznik talibów powiedział, że Afganistan nie będzie używany przeciwko krajom w regionie w celach ofensywnych, ponieważ nie służyłby ich interesom.

Talibowie przejęli kontrolę nad Afganistanem po zdobyciu Kabulu 15 sierpnia, zmuszając prezydenta i innych najwyższych urzędników do opuszczenia kraju. Nieoczekiwane przechwycenie władzy wywołało pośpiech w ucieczce z Afganistanu, w tym cywilów, którzy pomagali obcym żołnierzom lub grupom, a teraz obawiają się odwetu ze strony Talibów.”

Kto strzela na lotnisku w Kabulu?

To nie Talibowie, tylko proamerykański rząd Afganistanu i armia amerykańska strzela nad głowami cywilów na lotnisku w Kabulu… https://youtu.be/vNkhJmo7_pA

Za Anadolu Agency https://www.aa.com.tr/en/asia-pacific/china-can-play-important-role-in-rebuilding-afghanistan-taliban/2341832

Paweł Klimczewski


Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

Mbank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.