Dzieci nie umierają na covid. To dane Ministra Zdrowia! To pewne na 99,2%

To pewne na 99,2% bo mamy testy statystyczne, a nie testy PCR !

Dyskusja i szaleństwo covid-19 w Polsce powinna się skończyć w kwietniu 2020, gdy przeszliśmy przez „szczyt tragedii” z 5 zmarłymi na covid dziennie przy średnim poziomie dla Polski 1250 zgonów dobowo, w tym ok. 220 zgonów na różne choroby układu oddechowego. Mamy oficjalne dane z pierwszego półrocza 2020 roku o wieku zmarłych, którym w karcie zgonu przypisano covid-19. Wśród ponad 1500 zmarłych na covid w tym czasie nie ma dzieci w wieku 0-17 lat, dlaczego więc setki tysięcy młodych ludzi naraża się na poważne problemy zdrowotne wstrzykując im nieprzetestowany preparat genetyczny nowej generacji, który spowodował już bardzo wiele zgonów i poważnych konsekwencji zdrowotnych.

„Dzieci z bukietami” Cesar Pattein 1895

Zależność statystyczna. Kiedy jest, a kiedy jej nie ma ?

Ogólnie pomysł na określenie, czy jest związek między dwiema cechami (czy jedna determinuje drugą) to porównanie rozkładów cechy badanej w podgrupach rozdzielonych cechą pierwotną. I tak np. mamy wyrównane wybory, gdzie kandydaci na prezydenta idą łeb w łeb po 50%,  ale w badaniu okazuje się, że kandydat bardziej płaczliwy na wizji ma poparcie 60 % kobiet (vs. 40% na kontrkandydata) to zaczynamy szukać głębszych przyczyn tej zależności, może to opiekuńczość kobiet będzie przyczyną wyniku wyborów a nie sam kandydat? Ale jeśli w wśród kobiet jest tak samo, jak w całej populacji, czyli 50/50 to widzimy bez komputera, że to nie płeć dzieli wyborców, ale coś innego.

Po co nam obliczenia gdy już mamy dane ?

Komputer zaczyna być potrzebny, aby wyliczyć prawdopodobieństwo pomyłki przyjęcia danej zależności za prawdziwą, szczególnie, gdy różnice są niewielkie. Zatem do rzeczy:

Tabela 1

Mamy w tabeli liczby zgonów w Polsce w I półroczu 2020 w przedziałach wieku  w rozbiciu na grupy wiekowe.  W kolumnach A i B mamy faktyczny rejestr w podziale zmarłych  „bez”  i „z” covid-19. Stawiamy hipotezę, że choroba jest śmiertelna we wszystkich grupach wieku tak samo. W tym celu wyliczamy zgodnie z tą samą proporcją ile by było ofiar w każdej grupie wiekowej. Ten hipotetyczny rozkład jest widoczny w kolumnach D i E. Widać, że zgodnie z tą hipotezą dzieci zmarłych do lat 14 powinno  być łącznie 8 a jest zero. W grupie 15-19 lat są dwa przypadki i jest to dwóch 18 latków na 1589 zmarłych. Akurat ta liczba jest typowa dla śmiertelności w Polsce: na każde 1000 osób zmarłych mamy około 2 nastolatków, tak jest od wielu lat, przyczynami może być wypadek drogowy lub grypa, nowotwór.

Czy najmłodsi umierają na c-19 ?

Ten opis jest tylko fragmentem podstawowej zasady jaką rządzą zgony covidowe. Dotyczą one ludzi w tym samym wieku, co wszystkie pozostałe zgony a teraz trzeba podkreślić z WYJĄTKIEM DZIECI.

Możemy odrzucić hipotezę o braku związku „bycia dzieckiem” i śmiertelności covid-19 z pewnością na poziomie blisko 100%, a dokładnie 1-p czyli 1-0,008=99,2%.

Po polsku jak w tytule: Dzieci nie umierają na covid!

Tabela 2. Statystyka testu zgodności „chi kwadrat” opisanego problemu (hipotezy).

Paweł Klimczewski

Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

Mbank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.

Link do tego artykułu: