To pewne na 99,2% bo mamy testy statystyczne, a nie testy PCR !
Dyskusja i szaleństwo covid-19 w Polsce powinna się skończyć w kwietniu 2020, gdy przeszliśmy przez „szczyt tragedii” z 5 zmarłymi na covid dziennie przy średnim poziomie dla Polski 1250 zgonów dobowo, w tym ok. 220 zgonów na różne choroby układu oddechowego. Mamy oficjalne dane z pierwszego półrocza 2020 roku o wieku zmarłych, którym w karcie zgonu przypisano covid-19. Wśród ponad 1500 zmarłych na covid w tym czasie nie ma dzieci w wieku 0-17 lat, dlaczego więc setki tysięcy młodych ludzi naraża się na poważne problemy zdrowotne wstrzykując im nieprzetestowany preparat genetyczny nowej generacji, który spowodował już bardzo wiele zgonów i poważnych konsekwencji zdrowotnych.
Zależność statystyczna. Kiedy jest, a kiedy jej nie ma ?
Ogólnie pomysł na określenie, czy jest związek między dwiema cechami (czy jedna determinuje drugą) to porównanie rozkładów cechy badanej w podgrupach rozdzielonych cechą pierwotną. I tak np. mamy wyrównane wybory, gdzie kandydaci na prezydenta idą łeb w łeb po 50%, ale w badaniu okazuje się, że kandydat bardziej płaczliwy na wizji ma poparcie 60 % kobiet (vs. 40% na kontrkandydata) to zaczynamy szukać głębszych przyczyn tej zależności, może to opiekuńczość kobiet będzie przyczyną wyniku wyborów a nie sam kandydat? Ale jeśli w wśród kobiet jest tak samo, jak w całej populacji, czyli 50/50 to widzimy bez komputera, że to nie płeć dzieli wyborców, ale coś innego.
Po co nam obliczenia gdy już mamy dane ?
Komputer zaczyna być potrzebny, aby wyliczyć prawdopodobieństwo pomyłki przyjęcia danej zależności za prawdziwą, szczególnie, gdy różnice są niewielkie. Zatem do rzeczy:
Mamy w tabeli liczby zgonów w Polsce w I półroczu 2020 w przedziałach wieku w rozbiciu na grupy wiekowe. W kolumnach A i B mamy faktyczny rejestr w podziale zmarłych „bez” i „z” covid-19. Stawiamy hipotezę, że choroba jest śmiertelna we wszystkich grupach wieku tak samo. W tym celu wyliczamy zgodnie z tą samą proporcją ile by było ofiar w każdej grupie wiekowej. Ten hipotetyczny rozkład jest widoczny w kolumnach D i E. Widać, że zgodnie z tą hipotezą dzieci zmarłych do lat 14 powinno być łącznie 8 a jest zero. W grupie 15-19 lat są dwa przypadki i jest to dwóch 18 latków na 1589 zmarłych. Akurat ta liczba jest typowa dla śmiertelności w Polsce: na każde 1000 osób zmarłych mamy około 2 nastolatków, tak jest od wielu lat, przyczynami może być wypadek drogowy lub grypa, nowotwór.
Czy najmłodsi umierają na c-19 ?
Ten opis jest tylko fragmentem podstawowej zasady jaką rządzą zgony covidowe. Dotyczą one ludzi w tym samym wieku, co wszystkie pozostałe zgony a teraz trzeba podkreślić z WYJĄTKIEM DZIECI.
Możemy odrzucić hipotezę o braku związku „bycia dzieckiem” i śmiertelności covid-19 z pewnością na poziomie blisko 100%, a dokładnie 1-p czyli 1-0,008=99,2%.
Po polsku jak w tytule: Dzieci nie umierają na covid!
Paweł Klimczewski
Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:
Mbank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334
Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata
Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.
Link do tego artykułu: