Byle do „100”

                Byle do setki. I nie chodzi mi o naszych „nieśmiertelnych”, co to boją się śmiertelnego zarażenia od śmiertelnych.

Od wiosny 2020 pisałem, że w Polsce do 100 zgonów dziennie „na płuca” to norma  i nikt normalny nie powinien się tym przejmować. Jak będzie ponad to warto się przyjrzeć,  czy coś dziwnego się nie dzieje. Tabela pokazuje pełną klasyfikację przyczyn zgonów i liczby z pierwszego półrocza  2020. Podobnie było przez wiele poprzednich lat. Nawet w obliczu zapaści służby zdrowia jesienią 2020 liczba ofiar covida nie przekroczyła tego poziomu. Dziś już nie musimy się rozwodzić. Przypomnijmy tylko:

1. Test pokazuje „coś”

2. Grypa zniknęła

3. Klasyfikacja zgonów  covidowych dawała dodatkowe dochody

Tabela 1
Tabela 2

Typowa średnia liczba 77 zgonów dziennie na choroby układu oddechowego ma swoje roczne wahania z poziomem przeszło 100 w okresach zimowych. Dane są z pierwszego półrocza 2020 a dziś już wiemy, że jesienią wirus „zabił” dodatkowo przynajmniej tyle osób ile zapalenie płuc wiosną. Ale dlaczego w Polsce wirus czekał pół roku, gdy na świecie zabijał jak wściekły ? Nie pamiętacie ? Były wybory…

Jak widać „covidowe” zgony przebiegają wprost identycznie jak rok temu, mimo szczepień , lockdownu, maseczek, kwarantanny itp. Niestety panowie ministrowie, wniosek jest prosty: śmierci nie da sie zatrzymać !    

Wykres 1

Niestety, mamy obecnie poziom wszystkich zgonów podniesiony o około  40% z powodu wyżej wymienionych zabiegów i możemy się spodziewać, że ta krzywa przekroczy poziom roku ubiegłego. Myślę, że w obliczu „niemieckiego zwijania pandemii” nasi też zaczną hamować.

W swych publikacjach wykorzystałem już wszystkie obrazy Jacka Malczewskiego o zwykłej, ludzkiej śmierci, zamieszczam ponownie ten, który cieszył się największym zainteresowaniem.

Jacek Malczewski Thanatos, 1898-99

Paweł Klimczewski

Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

Mbank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.