Żyjemy w upadającej cywilizacji, w której przez tysiące lat nie składano ofiar z ludzi a ratowanych w wypadku rannych nikt nie pyta o ubezpieczenie i czy przypadkiem nie jest winny kolizji. Niestety to gwałtownie się zmienia i zaczynamy liczyć już w setkach tysięcy ofiary złożone na stosie certyfikacji. Umierają na schodach szpitali młode kobiety nie mające odpowiedniego zaświadczenia a za zamkniętymi drzwiami tych szpitali umierają starsi ludzie bez kontaktu ze swymi bliskimi.
Przed październikiem 2021 w Polsce nie było żadnego wzrostu śmiertelności, wręcz wprost przeciwnie, dlatego nasz kalendarz i wykres rozpoczynają się w październiku 2021.
W Polsce od wielu, wielu lat dziennie umiera ok. 1250 osób, co daje ok. 8 000 w tygodniu. Na wykresie posługujemy się danymi tygodniowymi za GUS. Obecnie mamy dane do początku grudnia i odnosimy je do średniej z lat 2016-2019, gdzie mieliśmy dwie duże epidemie grypy ze śmiertelnością dobową większą niż raportowana z powodu C-19 . Na wykresie to linia zielona.
Wg danych MZ, gdy dodamy do normy wieloletniej zgony „NA covid” to otrzymamy na sezon przeziębieniowy 2020/2021 linię żółtą a na sezon 2021/2022 linię niebieską. Tymczasem faktyczne liczby zgonów to odpowiednio linie czerwona (2020/2021) i fioletowa (2021/2022). Ostatnie dane to poziom 13 000 zgonów tygodniowo, co daje 70% wzrostu do normy wieloletniej a udział zgonów NA covid we wzroście ponad normę to ok. 9% tej jesieni.
W raportowanym okresie „NA covid” wg. MZ zmarło 19 100 osób, co daje co daje bez nich ponad 140 000 zgonów ponadnormatywnych w okresie 14 miesięcy. Trzeba tu dodać, że epidemia grypy w 2017 roku zabrała 14 000 osób w ciągu zaledwie kilkunastu zimowych tygodni, tak więc zgony na wirusowe zapalenia płuc o raportowanym rozmiarze należą do zjawisk nam znanych z nieodległej przeszłości i można je włączyć do normy wieloletniej.
Osobną kategorią są zgony „Z covid” (z chorobami współistniejącymi), która nabija statystyki medialne. Z prostego faktu, że lekarz mając intratną możliwość sklasyfikowania zgonu „NA covid” lub „Z covid” nie wpisał „NA covid” możemy łatwo wywnioskować, że dany pacjent nie umarł „NA covid” i musimy odrzucić tę kategorię z naszych analiz. Dodatkowa instrukcja, nakazująca wpisywać jako główną przyczynę zgonu chorobę zakaźną przed innymi przyczynami np. zawałem czy udarem wystarczająco obciąża prezentowane przez MZ dane.
Diagnozowanie obecności choroby testem na materiał genetyczny patogenu jest nie do przyjęcia. Obecnie w Polsce jest ponad 3 mln osób, które poza pozytywnym testem nie miały żadnych objawów choroby wirusowej i są wbrew medycznym przesłanką określane jako „zakażone”.
Wzrosty są skutkiem gigantycznego stresu i zatrzymania wielu milionów hospitalizacji oraz braku zwyklej profilaktyki od marca 2021.
Paweł Klimczewski
Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:
mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334
Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata
Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.