FB jest za duży, za gruby!

Po wielu spektakularnych zamknięciach profili FB widać idzie za ciosem i tnie, co może. Pod koniec 30-dniowego bana całkowicie straciłem dostęp do konta pod pretekstem „bezpieczeństwa”, chcą mój numer telefonu, aby wysłać mi SMS z kodem. Głupie to samo w sobie, bo jeśli ktoś przejął moje konto, to da im swój numer i dostanie ten kod. „Telefonu nie mam i co zrobicie?” Była już taka konsternacja,  gdy miałem na jakimś lotnisku wgrać sobie apkę covidową. Gdy strażnik w okienku zrozumiał problem, rzucił okiem na szefa, podszedł wtedy najstarszy stopniem oficer, uścisnął mi dłoń, uśmiechnął się porozumiewawczo i było po sprawie. To działa,  stosujcie!

„Sens życia wg Monty Pythona” 1983

Wróćmy do FB. Praktyka jest zupełnie bandycka. Robimy im ruch, oni zgarniają kasę z reklam i co najgorsze, nasze profile mentalne i zachowań, dzięki tej wiedzy dzielą nas na cyfrowe bańki, a gdy mamy inne zdanie niż ich szefowie, to jesteśmy wykluczani. W społeczeństwie informatycznym to de facto izolacja, jak areszt.

Mam na szczęście swoje kontakty w bardziej tradycyjnych kanałach, w sprawach istotnych używam tylko e-maila, itp. Więc nie ma problemu. Ale wyobrażam sobie kogoś, kto wszytko od 5-10 lat robi przez FB i traci dostęp. Żadnych znajomych z wakacji, wszystkie kontakty, hotele, wszytko znika w sekundę. Cały świat znika… ,bo przekazujcie dalej moje posty. No chyba, że nie przekazujecie, wtedy jest „cacy”.

Dlatego nie wolno dopuścić, aby być zależnym od takiej usługi. Jestem na https://twitter.com/KlimczewskiPawe i od niedawna na https://mewe.com/i/pawe%C5%82klimczewski, gdzie z dr Normanem Pieniążkiem sobie w kameralnej  atmosferze rozmawiamy o wirusach i społecznym wymiarze ich istnienia https://mewe.com/i/normanpieniazek

FB przyszłości nie ma, przynajmniej dla niezależnych opinii i trudnych pyta. Zapraszam serdecznie na te fora, na oraz na stronę  https://pawelklimczewski.pl

Gdy w połowie  XX wieku amerykański potentat telefoniczny był „za duży aby upaść” a zarazem kontrolował cały ruch telekomunikacyjny, podzielono go na wiele części. Potęga jądrowa USA była zagrożona przez swoją firmę telefoniczną,  która mogła bezkarnie podsłuchiwać każdego wg. uznania. Dziś jesteśmy w podobnej sytuacji, prezydent USA traci kontakt z polową wyborców, bo zablokowali mu konto. Żenujące! Nie dajmy się zapędzać dalej w kozi róg tylko zdywersyfikujmy ten ruch.

Kropla drąży skalę a krople to my, nikt inny!

Proszę Was o info na e-maila, kontakt@pawelklimczewski.pl gdzie jesteście w swym cyfrowym życiu, czy Telegram  czy Tweeter , FB, itp. Taka sonda.

Wykres 1

I coś na koniec, MZ podaje za ostatnią dobę 30 zmarłych na covid co daje 62 średni dziennie w ostatnim tygodniu. O tym jak produkuje się statystyki „Na covid” oraz „Z covid” piszę tutaj: https://pawelklimczewski.pl/2022/01/11/ksiega-liczb-czyli-greckie-numeri

Paweł Klimczewski

Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.