Jeszcze jeden dowód z ministerstwa, że to nie było tak, jak piszecie panowie pismacy.

Fundamentalny w analizie zgonów jest wiek, ponieważ z powodu naszej natury oraz sposobu życia liczba a właściwie procent osób zmarłych w danym wieku skrajnie się różni od procenta osób żywych w tym wieku w populacji.

Wykres 1 pokazuje spośród jakich osób, w jakim wieku, biorą się zmarli. Wykres 2 pokazuje ilu jest Polaków w danym wieku.

Wykres 1

Zjawiska społeczne zachodzące w dziesiątkach milionach osób podlegają prawu wielkich liczb. To jest inna rzeczywistość, niż ta którą obserwujemy. W naszym otoczeniu, gdzie mamy kontakt z dziesiątkami osób, może być różnie. Może zmarły dwie znane nam osoby w wieku średnim i widzimy bardzo zjadliwego wirusa, a może 90 letnia babcia przeszła ciężkie przeziębienie i żyje silna a nasze wyobrażenie o tym wirusie to wizja typowej lekkiej grypy.

Aby się dowiedzieć jak jest naprawdę trzeba wznieść się wysoko i spojrzeć na całą sytuację spokojnie jak sęp na step z nieba. Widać jak wilki dopadają jedno zwierzę, ale poza tym, po horyzont cisza, setki hektarów spokojnej ziemi. Tak jest naprawdę, spokój na świecie, ale ofiary wilków widzą tylko wilcze kły i to jest oczywiste. Popatrzmy na wykres 2 i sobie wyobraźmy, że dociera do nas straszna zaraza, która zabija na oślep każdego słabego, którego dotknie. Gdy jest to wirus bardzo zjadliwy mamy zgony w każdym wieku. Czyli najwięcej ich powinno być wśród ludzi w wieku 30-50, bo takich Polaków jest najwięcej. Tymczasem wróćmy do wykresu 1.

Wykres 2

Struktura zmarłych „Na covid” oraz” Z covid” są tożsame ze strukturą wieku wszystkich zmarłych rok przed „plandemią”. Podziałka jest 2 procentowa, a różnice, które tam widać rzędu 1-2% są nieistotne. Szczególnie widać to u najmłodszych. Gdy mamy rocznie ok. 1000 zgonów osób do lat 18 to „N covid” jest ich kilka a udziały pokazane w tabeli w % są wielokrotnie niższe. Właśnie to tylko dzieci zachowują się w tej tabeli w sposób nietypowy. Skrajnie rzadziej są ofiarami covida niż pozostali, jeśli wierzyć danym do końca.

 Co to znaczy? Znaczy tyle, że covid był/jest dokładnie TAK SAMO groźny jak średnio WSZYSTKIE inne choroby razem. Dokładnie tyle.

Tabela 1

Paweł Klimczewski

Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.