Tureckie wiązanie krawatów z Taiwanem w tle.

W Lwowie w Pałacu Potockich, ukraiński prezydent spotyka się dziś (18.08.2022) najpierw z prezydentem Turcji Recepem Erdoganem a potem dołączy do nich sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Gdy w TV tureckiej u boku Żełeńskiego pojawił się kolejny gość w drelichowej bluzie nie poznałem w nim sekretarza ONZ. Obrazkowa narracja musi trwać a za mundurem panny sznurem, tylko te brązowe spodnie…

Sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres i prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński. Lwów 18.08.2022

Gdy kilka sekund potem zobaczyłem ukraińskiego prezydenta w garniturze odniosłem wrażenie, że to już po wojnie.
To pierwszy taki widok od lutego i jest bardzo znamienny. Obserwuję Turcje bacznie od kilkunastu lat lat i nie wyobrażam sobie, aby turecki prezydent dał się zagonić przed kamery w wojskowym dresie.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełeński i prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan. Lwów 18.08.2022

Pamiętam, gdy wiele lat temu Erdogan przyleciał do Polski i gdy rano w Warszawie składał wieńce pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza na środek przed kamery wyskoczyła ekipa z antytureckim transparentem. Nasze służy bezradne, obrazek poszedł w świat. Było to jeszcze przed uroczystym spotkaniem z premierem RP, wtedy Beatą Szydło. Turcy złożyli wieńce i pojechali na lotnisko, odlecieli bez żadnych tłumaczeń. Kompletna klapa.
Teraz w Lwowie powstaje nowa mapa naszego regionu, USA wysłało swojego poczciwego Guterresa w brązowych spodniach i w bluzie, z ramienia Azji nadaje szyku Erdogan i kto by pomyślał, że dożyjemy czasów gdy Turcy będą Europejczyków uczyli krawaty wiązać.
Skutkiem wojen są ustalenia, kto gdzie i czym handluje. Pszenica to tylko czubek góry lodowej. Tam powstaje nowy Jedwabny Szlak i widać, że Ukraina gra w tę grę z Tajwanem w tle.
https://www.aa.com.tr/en/world/turkish-president-heads-to-ukraine-for-talks/2663618

Paweł Klimczewski
Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:
mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334
Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata
Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.