Wykres prawdy

Jest taki wykres, który oddaje w ułamku sekundy relacje między blokami gospodarczymi na świecie. To wykres wartości walut do złota. Im niżej, tym waluta mniej warta. Wykres ten (5 lat) pokazuje też, że z ostrym spadkiem mamy do czynienia od jesieni 2018.

Waluty do złota, wrzesień 2022, 5 lat

Pandemia wiosną 2020 to tylko spekulacyjny incydent, pierwsze dno mamy latem 2020, po którym waluty leniwie odzyskiwały przez rok cząstkę straconej wartości. Na scenie mamy pięciu aktorów: niebieski frank szwajcarski, żółty dolar, zielone euro, błękitny (cyjan) waluta chińska i czerwona złotówka. Po lutym gwałtownie odzyskują wartość dolar i szwajcarski frank. Pozorny wolniejszy wzrost wartości euro to de facto spadek do dolara. Europa kupuje w USA drogie gaz, ropę i broń a ceny energii i produkcji gwałtownie rosną. Sojusze atlantyckie to następstwa zwycięstwa USA nad Niemcami i przejecie przez USA kontroli nad byłym Imperium Brytyjskim. Wbrew pozornym gestom przyjaźni miedzy USA i Europą trwa olbrzymie napięcie. Niemcy planując „europejską armię” w ramach UE miały nadzieję wyjść spod kontroli USA. Na wojnie traci najbardziej Europa, blok BRICS na wykresie reprezentuje chiński juan, który ucieka europejskiej walucie równie szybko jak dolar. Azjatyckie towary i żywność będą bardzo drogie, co szybko zmieni nastawienie wyborców w Europie.

USA właśnie cofnęły zakaz eksportu broni na Cypr co bardzo źle wpłynie na relacje Turcji z zachodem, w okresie dużego napięcia między Atenami i Ankarą to fatalna decyzja dla Europy. Przed nami zmiany, zmiany, zmiany.

Paweł Klimczewski

Źródło: https://stooq.com/q/?s=chfxau&d=20220916&c=5y&t=l&a=ln&b=1&r=usdxau+eurxau+plnxau+cnyxau

Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.