Kto jest nadętym bufonem, a kto Wróżką Zębuszką?

Wykres pokazuje ilość wody uwięzionej w postaci śniegu na północnej półkuli. Linie niebieskie to typowe odchylenia w latach ubiegłych, czerwona stan na dziś.

ilość wody uwięzionej w postaci śniegu na północnej półkuli. EC.
Zbliżenie fragmentu powyższego wykresu.

Rekord ilości śniegu na północnej półkuli padł w 2023! A potem było coraz… No właśnie, ciekawe co zapiszą przyszłe pokolenia o tym zdumiewającym zjawisku. Archiwa będą podawać dane o tym, że bilans w Arktyce to spore oziębienie, a popularna prasa będzie pełna alarmistycznych komunikatów przeciwnych. Analitycy nie będą mieli złudzeń. Prasa oszukuje społeczeństwo podobnie jak w latach 70-tych XX wieku, „kończyły się węgiel i ropa”. Mechanizm opłat za emisję będzie dopełnieniem prostej zagadki. Będzie też sporo zapisów, takich jak ten, mówiące wprost o dziwnym dwugłosie.

Mgły nad północnym Bałtykiem 15 sierpniaZa tydzień kończy się meteorologiczny cykl pomiarowy. Wraz z końcem lipca wchodzimy w nowy cykl pór roku. Zawsze śnieg w tym momencie znikał z północnej półkuli, w tym roku nie ma na to szans. Czerwona linia wcale nie chce opadać, jest za zimno. Śnieg zalega w arktycznych górach, ale też w wysoko w Himalajach itp. miejscach. Pod koniec sierpnia zacznie go już przybywać, bo od około 8-10 sierpnia bilans termiczny naszej półkuli będzie malał.

Żurawie odlatające z Estonii ok. 15 sierpnia.Gdy u nas od Anki mamy zimne wieczory i ranki na dalekiej północy, w wysokich górach Eurazji, mamy mrozy i śnieżyce. Tak wyszło…

Nikt nie zna przyszłości, a jak ktoś mówi, że zna to jest nadętym bufonem i na pewno nie jest naukowcem. Jest Wróżką Zębuszką!

Paweł Klimczewski

Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.