Czarodziejskie słowa Obamy włączają zasilanie amerykańskich wyrzutni z głowicami jądrowymi na Bliskim Wschodzie.

Turcy, jak na drugą armię NATO, są bardzo antyamerykańscy. Jest to duży plus dla Chin i całej Azji. Na terenie bazy İncirlik USA ma swoje pociski z głowicami jądrowymi skierowane głównie na Iran, ale też na Rosję. Podczas puczu w 2016 roku skierowanego przeciw Erdoğanowi, inicjator puczu skrył się w USA, gdzie ma ochronę do dziś.

Barack Hussein Obama II, były prezydent USA

Obecny prezydent Turcji wyłączył wtedy zasilanie elektryczne tej bazy, pod pretekstem, że w niej są niebezpieczni „wywrotowcy” chcący zbrojnie obalić demokratyczne władze. W przypadku ataku Iranu na Izrael zachód nie miał w tych dniach adekwatnej odpowiedzi militarnej. Dociśnięty do ściany Barack Obama w głównym paśmie amerykańskiej TV stanowczo powiedział, że Turcja i jej prezydent to jest crème de la crème światowej demokracji. Te czarodziejskie słowa przywróciły zasilanie amerykańskich wyrzutni z głowicami jądrowymi, a w Izraelu wtedy szybko spadło ciśnienie wielu pacjentom na kardiologii.

aa.com.tr 02.11.2023

Wczoraj do tej bazy, przyleciały 2 strategiczne bombowce B-1B Lancers. Na takie dictum tureckie siły humanitarne (społeczeństwo), zbiera się do wielkiego marszu sprzeciwu przemocy w Gazie, i zapowiada marsz setek tysięcy Turków pod bazę z amerykańskimi zabawkami.

Cywile zatrzymują zbuntowane wojsko. Stambuł, lipiec, 2016 r.

Turcja wiele lat temu już groziła, że wyrzuci wojsko USA z „tureckiej bazy İncirlik”, z powodu kłamstw historycznych o Turcji w amerykańskiej prasie. Dziś stawka jest znacznie wyższa. Bombardowanie Gazy trwa, Turcy to najpoważniejsza siła w regionie i widzi swoją szansę na objęcie przywództwa w świecie Islamu, a konkuruje z Arabią Saudyjską i Iranem. Mentalnie bliżej im do Persów, świat arabski to ich byłe imperium którym zarządzali z podniesionym czołem.

Amerykańskie B-1B Lancers w tureckiej bazie İncirlik. 01.11.2023

Może się to skończyć rozmowami o szybkiej likwidacji amerykańskiej bazy. Wtedy USA może powstrzymać  Izrael przed eskalacją nierównej wojny z cywilami.

Centrum Gazy po nalocie Izraela. listopad 2023.

Oby.

Paweł Klimczewski

Proszę linkować do tej strony. Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.