„Nasi chłopcy” pływają w Zatoce Perskiej, szekla tonie.

Mapka amerykańskich lotniskowców ma kilka dni, faktycznie lotniskowiec USS Dwight D. Eisenhower dziś przepłynął już przez Cieśninę Ormuz i wpłynął do Zatoki Perskiej. Jest to duża odwaga i pokaz siły, bo zatoka może okazać się pułapką.

Lotniskowce USA u brzegów Iranu

W Azji od wielu lat produkuje się rakiety, przed którymi nie da się lotniskowca obronić, ale taki ruch to początek Trzeciej Wojny Światowej, a to Chinom nie jest potrzebne.  Pierwsza reakcja świata to skokowy spadek wartości izraelskiej szekli. Spece od geszeftów w Citi wiedzą, jakie możliwości ma Iran, zapewne sam nie zatopi lotniskowca, ale może „zatrzymać” pracę giełdy w Tel-Avivie. Jeśli nie na stałe to na jakiś czas, a wiadomo „czas to pieniądz”…

Wszystkie lotniskowce USA w dniu 20.11.2023

Jednocześnie Turcja omawia sytuację z Iranem i wydaje komunikat o zbieżności stanowisk. Te dwa państwa zaciekle konkurują o przywództwo w świecie islamskim, ale struna palestyńska została naciągnięta tak mocno, że wszyscy grają bardzo wysokie tonacje. W regionie mamy 4 lotniskowce USA i silne nastroje antyzachodnie. Niespodziewanie obywatele proamerykańskiego Maroka wyszli tłumnie na ulice, aby sprzeciwić się „normalizacji stosunków dyplomatycznych z Izraelem”, ponieważ w tym nieszczęśliwym czasie otwarto w Maroko placówkę Izraela.         

Islamscy bojowicy atakują na terenie Izraela, listopad 2023.

   

Pirackie ataki małych jednostek na zachodnie tankowce stały się częścią konfliktu, a prasa w regionie epatuje nagłówkami typu:

„Od 7 października Izrael zrzucił na Strefę Gazy 40 000 ton materiałów wybuchowych.”

„Amerykański, republikański poseł George Santos twierdzi, że Kongres jest pełen przestępców.”

„Houthi (Jemen) wystrzelił rakiety balistyczne w kierunku amerykańskiego niszczyciela w Zatoce Adeńskiej, nie zgłoszono żadnych szkód, twierdzi CENTCOM.”

Czołg Izraela zniszczony przez bojowników islamskich, październik 2023

Możemy też przeczytać, że: „Izraelski naoczny świadek powiedział, że podczas ataku Hamasu na południowy Izrael 7 października armia otoczyła dom, w którym przebywali członkowie grupy palestyńskiej i Izraelczycy, a później otworzyła ogień z pocisków czołgowych, zabijając ich wszystkich. Wyglądało na to, że jest to najnowsza realizacja Protokołu Hannibala, który obejmuje zabijanie jeńców przetrzymywanych przez wroga, aby zapobiec zabraniu izraelskiej ludności cywilnej do Gazy jako zakładników.” W ciągu pierwszych trzech dni zawieszenia broni Hamas uwolnił 40 Izraelczyków i 18 obcokrajowców, a Izrael uwolnił 117 Palestyńczyków. Widać, że „przelicznik” jest mocno na korzyść Palestyńczyków, mimo, że w tym kraju „Śmierć jak kromka chleba” smakuje. Tymczasem dla Izraelczyków, „bezpieczeństwo” smakowało jak świeże cytrusy z Jaffy, ale nagle zniknęło wraz z nadlatującymi z nieba motolotniami siejącymi strach i śmierć.

 ” Oni wiatr sieją, zbierać będą burzę.” pisał żydowski prorok Ozeasz (Oz 8,7) ponad 2700 lat temu.

Wartość walut do złota, 14-27 listopad 2023, czerwone – szekla

Najnowsze doniesienia to „Biden i Netanjahu zgadzają się kontynuować prace nad uwolnieniem wszystkich zakładników”, co daje nadzieję na deeskalację, czego wszystkim życzę.  

Antyizraelskie demonstracje w Maroko, 26 listopada 2023

Kluczem jest ten news: ” Według amerykańskich mediów dochodzenie wojskowe USA wykazało, że z amerykańskich placówek w Iraku i Syrii skradziono „wrażliwą broń i sprzęt”. „Pentagon może nie być świadomy skali kradzieży” – podał w sobotę internetowy portal informacyjny The Intercept. „Dochodzenie wojskowe wszczęte na początku tego roku wykazało, że w Iraku skradziono„ wiele wrażliwych rodzajów broni i sprzętu ”, w tym systemy wyrzutni rakiet kierowanych, a także drony” – dodał. Na początku tego roku The Intercept doniósł, że w latach 2020–2022 żołnierzom amerykańskim w Iraku i Syrii skradziono sprzęt wojskowy wart setki tysięcy dolarów.”

Najwyraźniej „sojusznicy” kradną tam na potęgę, podobnie jak na innej pobliskiej wojnie i wszystkim zależy, aby ta wojna trwała i trwała, bo giną tylko „lokalesi”, a życie lokalesa jest przez firmy ubezpieczeniowe wyceniane od 3 do 10 razy mniej niż życie obywatela USA.

Paweł Klimczewski

Proszę linkować do tej strony. Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.

Źródła: aa.com.tr/en/middle-east/israeli-girl-s-death-puts-armys-hannibal-protocol-back-on-agenda/3065617