Wiatraki… albo śmierć!

Pierwsza mapka to dzisiejszy poranek, druga Europa jutro, a trzecia to prognoza na następny weekend. Telewizor wspominał podobno o rychłym ociepleniu, ale  to tylko pobożne życzenia. Wyż nad Europą oznacza mróz aż do granic Hiszpanii. Niemiecka gospodarka ustawiona pod tani, „ruski  gaz musi przestawić się w tryb oszczędnościowy. Nie ma mowy o saskim popuszczaniu pasa.

„Wolność wiodąca lud na barykady” Eugène Delacroix 1830

Rozkaz na dziś: Sparen! (Oszczędzać!). W Niemczech wydano już rozkaz używać pokrywek, bo to zmniejsza zużycie gazu, ale niemiecka gospodyni melduje, że pokrywki oddała na Ukrainę. Verfluchte!

Spadnie pobyt wewnętrzny, a ciągle trzeba zbroić niemiecką armię i to koniecznie w sprzęt z USA. Niemcy to znani dobrze światu pacyfiści, karnie przychodzą na antywojenne manifestacje, są orędownikami humanizmu i Oświecenia oraz „dorobku” rewolucji francuskiej.

Przypomnijmy zatem jak brzmi pełne hasło głównej ideologii na jakiej od 200 lat budowana jest protestancka i świecka Europa.

Hasło to brzmi:  „Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort”, czyli „Wolność, Równość, Braterstwo albo śmierć!”.

Don Kichot w walce z wiatrakami

Polacy, i nie tylko,  po pierwszej wojnie światowej słabo się modernizowali, chodzili do kościoła, robili masowe pielgrzymki, po prostu „ciemnota”. To z tego powodu miliony Polaków zutylizowano w obozach zagłady, bo „albo, albo”. Albo sie wyzwolisz z „ciemnych” ograniczeń, albo my Ciebie „wyzwolimy” z nich na zawsze.

Paweł Klimczewski

Proszę linkować do tej strony. Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.