Kapitan Nemo wysadza na ląd swych agentów, którzy rozwiązali zagadkę starożytnych Egipcjan.

Wiatr z prędkością 200 km/h wieje na Atlantyku. Dwa niże współpracują z wyżem i dzień po dniu wysyłają zwrotnikowe ciepło nad biegun, a potem bezpowrotnie w Kosmos. Nikt nie wie jakie jest tempo przemieszczania się ciepła w oceanach, dlatego wszystkie modele klimatyczne to kpina.

Siła wiatru 7 grudnia 2023

Potrzebujemy jeszcze ze 100 lat na pomiary, aby wyciągać wnioski i modelować. Druga mapka to siła promieniowania słonecznego.

Moc promieniowania słonecznego 7 grudnia 2023

Teraz Słońce jest nad południowym Zwrotnikiem Raka. Już 22 grudnia o 4:27 w nocy Ziemia zacznie się zwracać swym północnym biegunem do Słońca.

Agenci globalnego oziębienia

Upłyną jeszcze 2 miesiące, aby na Kretę i Cypr zaczęły docierać cieple watry z Afryki. Wtedy na południowych morzach spotkacie kapitana Nemo, który wysadza na ląd swych agentów przebranych za pelikany, by Ci krzyżowali plany globalistów.

Zaokrętowanie na Nautilusa w kraju, którego wg. polskich urzędników nie ma.

Ciekawostka: Z powodu kołysania się Ziemi linia zwrotnika co roku się przesuwa co widać na zdjęciu z Meksyku.

Roczne zmiany pozycji zwrotnika, Meksyk, Wikipedia

Taki cykl precesji, gdzie ziemska oś obrotu wyznacza spory stożek, trwa 26 000 lat i towarzyszy mu drobne drganie nazywane nutacją pokazane na ostatniej grafice. Z powodu tego ruchu Ziemi zmieniają się na niebie Gwiazdy Polarne, czyli takie, w które wycelowana jest oś obrotu Ziemi.

Precesja i nutacja Ziemi w cyklu 26 000 lat

Gdy budowano piramidy w Egipcie, blisko 5000 lat temu, niebo „obracało się” wokół gwiazdy alfa w gwiazdozbiorze Smoka, całkiem daleko od dzisiejszej nieruchomej gwiazdy Polaris. Warto to wiedzieć zanim się zacznie jałowe dysputy o Kosmicznej wiedzy Egipcjan i rysowanie niebiańskich proporcji dzisiejszego nieba na ścianach piramid. Sprawa jest dokładnie znana od 2000 lat, tym bardziej dziwi ignorancja dzisiejszych nauczycieli. Miałem to w czwartej klasie szkoły podstawowej za „ciężkiej komuny”.

Paweł Klimczewski

Proszę linkować do tej strony. Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.