„Elita” to pasożyt ojczyzny jelita.

Po votum niezaufania dla Morawickiego liczyłem po cichu na koalicję PiS i 3.Drogi 2050 z Kamyszem jako premierem. Nie żebym optował za PiS-em, czy Hołownią z PSL-em, ale dlatego, że byłaby to zaskakująca intryga pasująca do trwającego od lat w polskim Sejmie absurdu. Pozwoliłem sobie na taką fantazję, bo nie ma to żadnego znaczenia, czy premierem jest „Kaczor”, czy „Donald”, bo jak wiecie z kreskówki to jedna i ta sama postać. Podziwiam twórców tego przedstawienia, że tak perfidnie drwią sobie od 30 lat z 15 milionów Polaków robionych w trąbę wokół fałszywej dychotomii bez żadnej refleksji „trąbalskich”.

Kaczor Donald jako dr Jekyll i mister Hyde

„Konserwatywny rząd” PiS przez ostatnie 8 lat przeorał polską obyczajowość wprowadzając w serialach TVP pederastię, itp. dewiacje jako normy etyczne i nic tu nie pomogą różańce emitowane w południe, bo kto ogląda TVP w południe. Miarą „nowej władzy” będzie, czy skutecznie zacznie naprawiać Państwo Polskie. Niestety wiem, że nie zacznie. Tzn. zacznie markować. To za czasów KO wsadzono do więzienia młodzika, co zrobił stronę „antykomor” z dzięciołem, a na ulicy tajniacy z buta kopali po głowie leżących manifestantów. Narzucanie optyki, że jedni są „amerykańscy” a drudzy „niemieccy” to zasadzka. UE nie jest wymysłem Niemiec, tylko narzuconym przez wielki kapitał Niemcom i Francji powrozem do skrepowania ich, aby nie zrobili się konkurencyjni w stosunku do USA. Przez wszystkie rządy po 1990 roku Polska idzie w tym samym, tragicznym kierunku z kosmetycznymi zmianami, aby stworzyć odpowiednią scenografię do naparzania się „naszych” z „nie-naszymi”, a karawana jedzie dalej. PSL-owi nie przeszkadza aborcyjne stanowisko KO, tradycyjnie będziemy krążyć wokół „konsensusu” jak PiS „dochodzi do prawdy” w sprawie Smoleńska. Miler to by już dawno doszedł…

Busch i Jaruzelski 1989 Warszawa

Taki to los podbitej prowincji bez żadnych elit w kręgach władzy, władza dziś to doskonały system do drenażu zasobów Polski za granicę, to jelita pasożyta, nic więcej. Właśnie okazało się, że program mieszkaniowy „tani kredyt 2%” nabił kasą sejfy developerów kosztem „całego społeczeństwa”.

Gorbaczow i Wałęsa

Jeśli do tego dołożyć fakt, że rezydencja gen. Jaruzelskiego była na wszelki wypadek po sąsiedzku z rezydencją ambasadora USA, a Wałęsy jako prezydenta przez płot z ambasadą ZSRR to wszystkie „doniesienia mediów” przestają być istotne. Może z wyjątkiem tego, że 13 grudnia 1981 roku w Waszyngtonie przyjęto z ulgą stan wojenny w Polsce jako gwarancję spłaty długów, za co Amerykanie generała posadzili na fotelu prezydenckim w Polsce .

Tyle o „polityce” w Polsce na dziś.

Po fakcie wpis dedykuję Jerzemu Karwelisowi,  bo bez żadnej kolaboracji napisaliśmy bardzo podobne teksty. Dzięki Ci Jerzy za Twój „Trzeci sort” i całą twórczość tragicznie radosną. Audio samego autora: https://dziennikzarazy.pl/11-12-podcast-czy-to-sie-w-ogole-da-poskladac/

Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.