Co jest stratą czasu.

Na pierwszej mapce bogate złoża gazu na terytorium Autonomii Palestyńskiej u wybrzeży Gazy. Zgodnie z prawem morskim do Gazy należą liczne surowce w wyłącznej morskiej strefie ekonomicznej.

Dla Palestyńczyków bogactwo  w gaz w tym rejonie okazało się klątwą. Historia XX w. to historia podboju terenów bogatych w gaz i ropę.

Złoża gazu na morzu Autonomii Palestyńskiej

Persja i Imperium Osmańskie zostały rozebrane najpierw przez Francję i Wielka Brytanię, a później, po II  Wojnie Światowej przez USA. W podziale łupów na trupie Imperium Rosyjskiego brał udział Związek Radziecki, bandyckie, niewolnicze państwo uprzemysłowione w błyskawicznym tempie  od 1918 r. przez kapitał z USA. ZSRR potem był użyty do zniszczenia konkurencyjnej dla USA potęgi Niemiec.

Łapanka w Strefie Gazy 2023

Dziś, gdy ceny energii szybko rosną, potencjał gazowy Palestyny jest zagrożeniem dla Izraela. Od dekady trwa pod stołem gra o zasoby na Morzu Śródziemnym. W tym czasie na mocnego gracza w regionie wyrosła Turcja, która chce zablokować budowę rurociągów z Izraela przez Cypr do Europy.

Obecna masakra w Gazie to próba upieczenia dwóch pieczeni na jednym pożarze: eksterminacja matek i młodzieży palestyńskiej, aby zlikwidować „zagrożenie demograficzne” w przyszłości oraz przejęcie politycznej kontroli nad strefą gazy wraz z jej złożami.

Takich mamy sojuszników. Sam Izrael podaje, że odnajdują swych kolejnych zakładników po bombardowaniach znanych im miejsc przetrzymywania. To się nazywa doktryna Hannibala mająca na celu rezygnację w przyszłości brania zakładników przez stronę palestyńską. Światem rządzą koncerny energetyczne, w tym kontekście przejmowanie się, że partia X wyłączyła partii Y w bantustanie Z nieoglądany kanał telewizyjny jest stratą czasu.

Paweł Klimczewski

Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych korporacji.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.