Na Słońcu coraz więcej plam, w styczniu było już blisko 200.

Mamy dane od XVIII wieku i możemy szukać w tych danych reguł aktywności, czyli cykli, a suma cykli da prawdziwy obraz z poprawką na zjawiska losowe i przyczyny zewnętrzne. Potwierdza się, że poza cyklem 11- letnim mamy cykle ponad 100 lub ponad 200 letnie, na wykresie to te najdłuższe sinusoidy. Jest w literaturze cykl Gleissberga, jednak był on opisywany jako przedział między 70 a 100 lat. Do modelowania potrzebna jest konkretna liczba a nie przedział, mając 30 lat muszę robić 30 modeli, z których 29 będzie fałszywych tylko nie wiadomo które.

Słońce widziane znad atmosfery ziemskiej

Postanowiłem się z tym rozprawić, tak jak z covidem. Wtedy z braku badań epidemiologicznych (Sic!) nikt nie wiedział jak się rozprzestrzenia epidemia, były widoczne tylko skutki końcowe procesu, dobowa ilość zgonów, czyli tyle, co pies napłakał, 6 na dobę w szczycie „epidemii” przy 1400 innych zgonów. Gleissberg w połowie XX wieku  nie miał żadnych szans bez komputera dużej mocy.

O co chodzi? Co zrobiłem z covidem wiosną 2020 roku?  Skąd w kwietniu wiedziałem, jak to się skończy i że to typowa sezonówka grypowa ? Przykład z katastrofą lotniczą: Widzimy miejsce katastrofy, roztrzaskany samolot, pogięte fragmenty konstrukcji, połamane drzewa, itd.

Plamy słoneczne

Chcemy poznać przebieg katastrofy. Z tego obrazu filmu wstecz nie da się odtworzyć ale… Tak było kiedyś, teraz mamy mega komputery i idziemy na tzw. „rympał”. W pamięci komputera tworzymy tryliony scenariuszy z każdym detalem samolotu osobno, programem jest fizyka newtonowska. Jeden z tych scenariuszy kończy się tak jak obrazek z naszej prawdziwej katastrofy i to jest rozwiązanie, nazywane to jest niewinnie „metodą numeryczną”. Biorę się za nasze Słońce, pisałem już kilka razy, że długi cykl to jest ok. 105 lat, ale teraz siadam do prognozy na kilkaset lat. Wkrótce wyniki.

Paweł Klimczewski

Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych korporacji.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.