Co podpali w Paryżu olimpijski ogień w tym roku?

Mamy fatalnych sojuszników, to nie my ich wybieramy, tylko oni nas. Przez 50 lat Związek Radziecki, teraz lewicowe USA. Biden „potępia” śmierć w Gazie w chwili, gdy cały budżet wojenny z Ukrainy przekierował do Izraela, gdzie zostanie wykorzystany na dobijanie cywilów w Gazie. Tam liczba zabitych rośnie co dzień o setki i zbliża się do 30 000, głównie kobiet i dzieci. Wyjątkowa perfidia lub skrajna skleroza, stawiam na jedno i drugie.

Ulice Paryża

Odcięcie pomocy Ukrainie to wyrok śmierci dla tysięcy żołnierzy na froncie, którzy zostali zapakowani już do maszynki do mięsa w starciu z mocarstwem atomowym. Rosja wspierana przez cały blok BRICS eksportuje węglowodory i swój przemysł ustawiła w tryb produkcji zbrojeń. Rosjanie akceptują spadek jakość życia podczas obrony ojczyzny, bo tak jest w Rosji ta wojna odbierana.

aa.com.tr

Tymczasem w USA każdy poległy w obronie zagrabionych pól naftowych na Bliskim Wschodzie żołnierz to narodowa tragedia i utrata głosów w wyborach. Persowie to wykorzystują i będą naciskać w tym roku i atakować Amerykanów w ich bazach u swych granic.

aa.com.tr

USA potężnym wysiłkiem niszczą tanie rakiety wystrzeliwane z Jemenu w kierunku statków USA i Izraela. Rzadka to sytuacja, że nie widzimy żadnego z lotniskowców USA w portach macierzystych jako rezerwy. Wszystkie strzegą wód Azji, aby przypadkiem jakiś nowy kraj nie chciał zrezygnować z używania amerykańskiej waluty do rozliczeń międzynarodowych, jak to kiedyś próbował zrobić w Libii Kadafi, który chciał wprowadzić złoto jako walutę uniwersalną. Jego obnażonego trupa amerykańskie stacje, na wzór barbarzyńskich praktyk, pokazywały z zamiłowaniem ku przestrodze.

Rozmieszczenie lotniskowców USA

Dziś taki scenariusz jest już mało prawdopodobny, szereg militarnych potęg gra swoją grę, Turcja Pakistan, Malezja, RPA, Egipt, Arabia Saudyjska. USA nie potrafi już powstrzymać tych państw przed samodzielną gospodarką energetyczną. Turcy co chwilę odkrywają nowe potężne złoża ropy, której miało zabraknąć już 40 lat temu. Przed nami gorący rok, jak każdy rok olimpijski. Co podpali olimpijski ogień w tym roku, czy tylko znicz, czy też ulice francuskich miast?

Paweł Klimczewski

Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych korporacji.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.