Amerykańscy chłopcy nie chronią mózgów.

Pentagon ogłosił, że liczba ofiar amerykańskich w Iraku, Syrii i Jordanii od 18 października wynosi około 186. To dużo, nieśmiertelni dotąd „nasi chłopcy” odchodzą już nie czwórkami, ale całymi kompaniami. Będzie to miało znaczenie w nadchodzących wyborach prezydenckich w USA.

Zaskakująca jest statystyka przyczyn zgonów. „Spośród tych 186 ofiar u ponad 130 stwierdzono urazowe uszkodzenie mózgu”. 70 % „chłopców” najwyraźniej w chwili ataku ich bazy nie miała na głowie hełmu, czyli pełne zaskoczenie. Do ataków używane są drony i rakiety, czyli po stronie atakujących Persów nie ma ofiar jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu, gdy szturmowano bazy. Jeden z ataków był zsynchronizowany z powrotem amerykańskich helikopterów. Wrogie drony były schowane za swojskimi maszynami i niewidoczne na radarze. Gdy nad bazą pojawiły się śmigłowce wracające z misji, w koszarach rozpętało się piekło.

Przytoczona statystyka świadczy, że podobnych, zaskakujących akcji jest więcej. Nowoczesna technika jest dostępna dla obu stron i przewaga światowego policjanta topnieje. Zakłócanie systemów radarowych jest w Azji dobrze opanowaną techniką i systemy obronne przestają być skuteczne.

Baza USA na Bliskim Wschodzie po ataku dronów/ Zima 2024

Obecnie toczą się rozmowy o wyjeździe „amerykańskich chłopców” z Iraku, robią to niechętnie, bo da to oddech Iranowi w tej okolicy, ale zostać już się boją. Demokracja podczas wyborów jeńców nie bierze.

Źródło https://www.aa.com.tr/en/middle-east/pentagon-says-number-of-us-causalities-in-iraq-syria-jordan-since-oct-18-totals-186/3135583#

Paweł Klimczewski

Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych korporacji.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.