Ziemia nie wschodzi na Księżycu

Fenomen Księżyca, który zawsze jest zwrócony tą samą stroną do nas jest ciągle tajemnicą. Dlatego, aby przeżyć na Księżycu wschód Ziemi  najprościej przejść się z drugiej strony srebrnego globu na stronę, którą my widzimy.

Tymczasem na północnej półkuli Ziemi Słońce wschodzi coraz wcześniej, a dzień w Polsce ma już 10 godzin, zaledwie za cztery tygodnie z haczykiem dzień będzie trwał już 12 godzin, będzie to w chwili równonocy. Tak duża zmiana w krótkim czasie wynika z wartości niebieskiej sinusoidy, będącej pochodną funkcją czerwonej kosinusoidy. Kosinus to długość dnia w stosunku do średniej w roku, sinus to szybkość zmiany długości dnia.

Szybkość przerostu długość dnia 16 lutego ma 0,83 wartości maksymalnej z dnia równonocy.

Póki co, trwa zima a przed nami jeszcze opady śniegu i sople na dachach, które są fizycznym fenomenem i do którego wrócimy, gdy się  pokażą.

Paweł Klimczewski

Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych korporacji.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.