Polski MSZ „nie rozumie co się stało”, gdy izraelska rakieta trafiła w samochód z pomocą humanitarną w Gazie.

Tak, to bardzo dziwne, od pół roku, co dzień mamy podobne sytuacje, ale musiał zginąć Polak rozdający jedzenie w Gazie, aby polska agencja prasowa napisała coś o dziejącej się tam zbrodni. Trudno to dyplomacie zrozumieć mimo, że napisano to po polsku.

rp.pl

 Pacyfikacja Gazy przez armię Izraela nie ma precedensu we współczesnym świecie. Podobnej zbrodni dopuścili się Niemcy w 1944 mordując całą cywilną ludność Warszawy i metodycznie burząc całe miasto.  Ataki w Gazie na placówki humanitarne nie są niczym nowym, ale wczoraj w ataku na World Central Kitchen (WCK), budynek organizacji rozdającej żywność zginęło 7 jej  pracowników, w tym z Wielkiej Brytanii, Polski i Australii.

Nowolipki, Warszawa 1944

„Premier Australii zażądał we wtorek od Izraela odpowiedzialności za zabicie australijskiego pracownika pomocy w Strefie Gazy. „Australia oczekuje pełnej odpowiedzialności za śmierć pracowników organizacji humanitarnych, co jest całkowicie niedopuszczalne” – powiedział dziennikarzom Anthony Albanese.”

aa.com.tr

Polskie media podały też tę wiadomość, czekamy na stanowisko premiera i parlamentu. Polska jako jedno z kilku Państw na świecie milczy od pół roku udając, że w Gazie nic się nie dzieje. Tymczasem zniszczono już ponad 60 % miasta, zabito ponad 30 tyś. cywilów, głównie kobiet i dzieci, ponad 100 tyś. jest rannych a miliony nie mają, co jeść i gdzie mieszkać.

aa.com.tr

W takiej sytuacji Izrael blokuje dostawy pomocy humanitarnej z Egiptu. Żywność rozdawaną przez WCK została dostarczona morzem. Kraje arabskie robią zrzuty z samolotów, Palestyńczycy są gazowani w kanałach pod miastem. Sytuacja przypomina tragedię z Warszawy z 1944. Ciśnienie polityczne jest tak duże, że w ubiegłym tygodniu USA po raz pierwszy nie zawetowało w ONZ rezolucji wzywającej Izrael do zawieszenia broni. Wcześniej USA korzystając z prawa veta takie rezolucje blokowały. Takich mamy sojuszników! Po zmianie władzy w ostatnich wyborach polityka międzynarodowa rządu ślepo trzyma kurs poprzedników w stronę przepaści.

www.aa.com.tr

Paweł Klimczewski

Poniżej info jak można mnie wesprzeć w działalności publicystycznej. Obecnie to moje jedyne, skromne źródło dochodów. Linkując teksty w Social mediach, a nie źródła zapewniamy przychody z reklam dla Meta, tj. FB, Instagram, WhatsApp i innych korporacji.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.