OPN, czyli Odwieczne Prawo Natury

Jak się robi cieplej, to potem się zrobi zimniej! Takie jest odwieczne prawo natury, panie kierowniku IGLO (Instytutu Lansującego Globalne Oci…nie)

30 lipca ilość wody na północnej półkuli zgromadzonej w postaci śniegu wyjątkowo nie spadła do zera i była równa ok. 125 km^3, wykres w czarnej ramce.

Wykres jest tak skonstruowany, że kończy się po prawej wraz z lipcem, tak jak cykl pogodowy w meteorologii, a zaczyna po lewej od sierpnia.

Ilość wody uwięzionej w postaci śniegu na półkuli północnej na 30 lipaca2023.

Przez pierwszy tydzień sierpnia nie było jak zwykle codziennie nowych danych. Znam się na tej robocie i myślę, że przez ten tydzień „dyskutowano o metodologii”.

Ilość wody uwięzionej w postaci śniegu na półkuli północnej na 8 sierpnia 2023.

Przez długie lata widać była ona dobra, ale teraz coś za dużo tego śniegu wychodzi. Takie wątpliwości ma każdy „naukawiec”, szczególnie, jeśli wyniki nie potwierdzają z góry przyjętego założenia, że ma maleć. Ale oto dziś są już dane za początek sierpnia. Widać, że z nocy na noc krzywa czerwona linia spadła pod prostą czerwoną linię, która pokazywała dolną granicę pomiarów na koniec lipca. To ten drugi graf w czerwonej ramce. Miłujący krzywdzoną „matkę ziemię” powiedzą, że się czepiam… Panowie kierownicy, to spadło z dnia na dzień o pół wartości mierzonej! Czy zatem przez ostatnie dekady wyniki Waszych pomiarów były dwukrotnie zawyżone? Tu chodzi o 1750 km^3 wody związanej jako śnieg na całej półkuli północnej w środku zimy. Tak się myliliście? Metr sześcienny wody to tona, kilometr sześcienny wody, to tona x 10^3*10^3*10^3=10^9, czyli miliard ton. Czyli pomyłka za luty/marzec w latach poprzednich to 1,75 biliona ton wody zamienionej w śnieg ?

julia> pomiar_A_w_srodku_zimy=3500*1000^3  => 3500000000000

julia> pomiar_po_korekcie_50proc=pomiar_A_w_srodku_zimy./2 => 1.75e12

„Słabe to” mówią młodzi i tracą cierpliwość. Na szczęście!

Spałem ostatnio pod namiotem, też na szczęście mam śpiwór dla polarników, było znośnie.

Temperatury w Warszawie, sierpień 2023

Jest zawsze coś optymistycznego! Zgodnie z odwiecznym prawem natury będzie cieplej, w centralnej Polsce nawet ponad 20 st. C, a w nocy ponad 15 st. C! Zwykły śpiwór i sweter/dobra bluza wystarczą. A w przyszłym tygodniu to i „afrykańskie upały”, czyli 30 st. C może być… Miło pomarzyć, miejmy nadzieję, że tym razem prognoza się spełni, bo bez niej „średnia miesięczna” zachwiałaby całym „narodem wybranym do wierzenia w GLOBCIO”, a rozczarowań nikomu nie życzymy.

Paweł Klimczewski

Jeśli uważasz moje analizy i publikacje za pożyteczne możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą na konto:

mBank : 87 1140 2017 0000 4002 1094 2334

Paweł Klimczewski, tytułem: wpłata

Dziękuję ze wsparcie niezależności mediów w Polsce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *